Bine ai VENIT!!!...

Salut!Sper sa iti placa aici si sa gasesti cat mai multe lucruri interesante !!!...

luni, 27 iulie 2009

CFR a cîştigat Supercupa României! :X

Ieri CFR-ul a mai castigat o cupa ( SuperCup aRomaniei) dupa celelalte 2 ale Cupei Romaniei si Campionatul Romaniei.Meciul a fost  dramatic între campioana Unirea Urziceni şi deţinătoarea Cupei României, CFR Cluj. Cele două echipe au terminat la egalitate, 1-1, după 90 de minute, meciul mutîndu-se apoi în prelungiri. Scorul a rămas neschimbat, iar partida a fost decisă la loviturile de departajare. Scorul a fost 1-1 (3-4 dupa loviturile de departajare). Cadu a facut diferentza dintre echipa CFR-ului si ce a Uniri Urziceni marcad di penalty....Cadu a revenit in forta dupa o accidentare la genunchi deschizand scorul partide ( 0-1 ) dintre centrare din conrner.Dupa aceea Unirea a raspuns printrun gol superb di afara careului di 16 metri direct in vinclul portzi aparate de Nuno Claro.